Zespół muzyczny

Jakie cechy powinien mieć dobry zespół muzyczny?


Co kryje się pod przymiotnikiem dobry? Zastanówmy się przez chwilę jakiej muzyki lubimy słuchać. Co sprawia, że akurat taka, a nie inna piosenka zapadła nam w pamięć i jej dźwięki nucimy najchętniej? Czym powinien charakteryzować się dobry zespół muzyczny? Z pewnością każdy z nas z przyjemnością słucha muzyki. Są dźwięki, które podobają nam się bardziej, inne mniej. To głównie zależy od naszych indywidualnych zainteresowań, upodobań czy uwrażliwienia na muzykę.

Nie zmienia to jednak faktu, że często oceniamy inne zespoły. Aby ocena miała swoją wartość powinna być obiektywna. Możemy na przykład stwierdzić, że mimo iż nie jest to nasz ulubiony repertuar to podoba nam się głos wokalisty lub też brzmienie instrumentów. Zespół muzyczny nie koniecznie musi grać naszą ulubioną muzykę, ale jeśli wykonuje swoją pracę z pasją i zaangażowaniem trudno tego nie skomentować pozytywnie i nie oddać miłej oceny całemu zespołowi.

DSM Dewelopment
http://www.dsm-dewelopment.pl
Nowe domy szeregowe, segmenty i mieszkania.
Osiedle mieszkaniowe na warszawskiej Białołęce.

Ponadto cechami jakimi powinno określać się zespół jest wspomniane już zaangażowanie i to jak członkowie zachowują się w stosunku do swoich odbiorców. Szacunek dla słuchacza to niezwykle istotna cecha, świadczy nie tylko o kulturze osobistej, ale także pokazuje jak ważna dla zespołu jest publiczność. Podłożem każdej pracy, którą chcemy wykonywać dobrze powinno być zaangażowanie w swoje obowiązki, odpowiedzialne i rzetelne ich wykonywanie przekładają się później na sukces i odbiór przez publiczność. Ponadto niezwykle istotne w pracy zespołu są umiejętności pracy w grupie. Ważne jest wyzbycie się swojego egoizmu, współpraca i wzajemna komunikacja, bowiem to one są źródłem wielu kreatywnych pomysłów i nowoczesnych rozwiązań. Ponadto dobra komunikacja przekłada się na miłą atmosferę w zespole.

Poza tym należy podkreślić, że wzorowy kontakt w grupie pracowniczej to również łatwiejsza identyfikacja wszelkich ryzyk, ponieważ pracownik może liczyć na wsparcie innych osób z zespołu. Podstawą pracy zespołowej musi być wzajemne wspieranie się jego członków i powinno ono odbywać się
w myśl zasady muszkieterów, jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. Szczególnie ważne jest to na scenie, gdzie w muzyce na żywo może dojść do nieoczekiwanych zwrotów akcji.